Пірсинг септум: прокол перегородки носа

Пірсинг септум – стародавній звичай племінних народів, який через століття входить у сучасну моду. Таке незвичайне прикраса приваблює все більше молодих (і не дуже) людей. У цій статті ми розповімо про всі плюси і мінуси проколу септума і про тонкощі цієї процедури.

Зміст

 • Що це таке?
 • Як роблять прокол септума?
 • В домашніх умовах
 • В салоні
 • Як доглядати?
 • Проколоти септум це боляче?
 • Ризики і наслідки процедури
 • Види прикрас
 • Фото септума у хлопців і дівчат
 • Чоловічі
 • Жіночі
 • Історії людей, проколовших септум
 • Що це таке?

  Слово «септум» (лат. septum) перекладається як «перегородка». Пірсинг септума – це прокол носової перегородки всередині і між ніздрів. Якщо ви затиснете її двома пальцями, то нащупаете там два хряща. Один йде уздовж всього носа зверху вниз, другий – від верхньої губи до кінчика носа. У місці між цими двома хрящами (а саме тут найтонша частина перегородки), якраз і робиться прокол. Ближче до кінчика носа.

  У часи стародавніх предків такі прикраси відігравали важливу роль в культурі племені. Проколюючи септум, племінні жителі вставляли у ніс різні предмети. Одні народи це робили для залякування ворогів, вставляючи кістки тварин. Інші – для позначення рангу і важливості в племені.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа

  Цікаво, що деякі такі племена існують і в наш час. Донині у них можна зустріти пірсинг септум, як частина культури.

  Сучасні люди ж використовують пірсинг, як красиву сережку. Хлопці та дівчата по всьому світу роблять прокол септума, щоб виділитися і бути оригінальними. Найчастіше це творчі особистості, які не хочуть жити як сіре більшість.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носаЯк роблять прокол септума?

  Даний вид пірсингу не являє собою нічого особливого в плані самої процедури. По суті, це майже те ж саме, що і прокол вуха. Так як це не дуже складно, багато заощаджують гроші і роблять пірсинг носової перегородки будинку самостійно.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа

  Незалежно від того, хочете ви самі собі проколоти септум чи будете просити майстра, обов’язково дотримуйтесь правил:

  • Руки повинні бути відмінно вимиті;
  • Інструменти, сережку і все, що буде стосуватися місця проколу, потрібно ретельно продезінфікувати;
  • Ні в якому разі не вживати алкоголь та інші речовини.

  Останній пункт стосується, як того, хто буде проколювати, так і самого «пацієнта». Алкоголь розширює судини, тому кров буде йти дуже довго. Також бажано, щоб той, кому проколюють септум, перебував у доброму самопочутті. У нього не повинно бути нежиті, температури і ніякого прийому ліків, що розширюють судини.

  В домашніх умовах

  Для початку попередимо вас: роблячи пірсинг септума самостійно, ви можете травмувати себе або ще гірше – отримати зараження крові. Тому кілька разів подумайте, чи варто такий ризик зекономлених грошей.

  Якщо ви все ще налаштовані рішуче, і вас цим не налякати, нижче інструкція з проколу септума.

  Нам знадобляться:

 • засоби дезінфекції;
 • зажим для септума;
 • голка для пірсингу;
 • сережка такого ж діаметру, як і голка.
 • Спершу якісно дезінфікуємо інструменти і носову порожнину. Встановлюємо затискач на септум самі або просимо одного. Обов’язково дивимося, щоб пірсинг був встановлений рівно, і що ніякі хрящі не зачеплені. Робимо прокол голкою. Голку витягуємо і засовуємо кільце. Обробляємо рану хлоргексидином або мірамістином.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носаВ салоні

  Дуже важливо вибрати професійного майстра, якому ви будете повністю довіряти. Перед сеансом розпитайте його про те, як буде проходити процедура пірсингу, щоб для вас не було несподіванок. Також майстер розповість про розміри септума, які ви зможете використовувати.

  Деякі майстри використовують мазі з анестезуючою ефектом. Якщо ви жахливо переносите біль, краще попросіть про використання такої мазі.

  Інший метод, який часто використовують майстри – просто заговорюють вас, відволікаючи від проколу септума. Базікають, задають питання і в самий несподіваний момент, коли ви повністю зайняті, різко проколюють перегородку. Варто сказати, що обидва способи хороші. Біль ви відчуєте в будь-якому випадку, але морально перенести пірсинг буде набагато простіше.

  Ціна буде залежати від рівня і репутації майстра і салону. У середньому пірсинг септум коштує 1500-2000 рублів.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носаЯк доглядати?

  Нічого складного в процесі загоєння септума немає. Необхідно обробляти рану протягом двох місяців – а саме стільки заживає пірсинг носової перегородки. Для обробки підійде хлоргексидин. Пропитываете їм ватку і миєте ранку в носі.

  Якщо після промивання пірсингу залишається неприємний запах, значить потрібно почистити і саму сережку.

  Ні в якому разі не відривайте засохлу кірочку навколо проколу. Так ви тільки продовжите час загоєння. І постарайтеся якомога менше ворушити сережку.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носаПроколоти септум це боляче?

  Не будемо брехати: пірсинг-це завжди боляче. Подумайте самі – вам проколюють шкіру голкою, причому досить товстою. Зрозуміло, у кожного свій поріг болю. Так і факторів, що впливають на її відчуття, предостатньо. Наприклад, якщо ви давно мріяли зробити прокол септума, ви перетерпите набагато більший біль, ніж той, хто не дуже-то й хотів пірсинг.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа

  До речі, біль можна зменшити. Як говорилося вище, існують спеціальні мазі, які діють за принципом анестезії. Також біль буде залежати від того, чи потрапить майстер в нервове закінчення, чи ні – а це справа випадку.

  Увага: якщо при проколі септума зачеплений нерв, і сильний біль ніяк не проходить, витягайте пірсинг і йдіть до лікаря.

  Ризики і наслідки процедури

  Грамотний фахівець завжди розповість, чим загрожує пірсинг септум і які наслідки можуть вас очікувати. Відмовляти він вас не буде, адже це його заробіток, але зобов’язаний попередити.

  Завжди, коли ви робите пірсинг або татуювання, є шанс зараження крові. Саме тому і дезінфікують все навколо – щоб не занести інфекції: гепатит, ВІЛ і т. д.

  Пам’ятайте, що навіть при використанні одноразових голок і цілковитої стерильності, все одно є шанс заразитися. Хоч і мінімальний.

  Також, при проколі септума можлива деформація шкірного покриву навколо рани. Таке можливо при неправильному догляді і боргом загоєнні. У такому разі на цьому місці можуть з’явитися рубці, з наявністю свербіння і почервоніння в носі. Це явище дуже хворобливе і вимагає негайного звернення до лікаря.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа

  Варто згадати і про можливість алергічної реакції на матеріал прикраси. Перевіряйте, де пирсер купив сережку, і з якого вона матеріалу. Недосвідчений домашній «майстер» може придбати кільце, яке через тиждень покриється іржею. Повірте, наслідки будуть не з приємних.

  Купуйте прикраси в спеціалізованому магазині. Якісні матеріали: титан і хірургічна сталь. Першу сережку рекомендується брати титанову. А ось в заживший септум вже можете ставити інші.

  Види прикрас

  Якщо говорити в цілому, то існує 2 види сережок для септума: циркуляр і банан. А вже вони діляться ще на деякі підтипи. До циркулярах відноситься клікер, а до бананів – штанга і микробанан. Давайте розберемо на прикладах, що з них що.

  Циркуляр – прикраса у вигляді півкола, на кінці якого накручуються кульки насадки.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа

  Клікер – кільце, яке розмикається в одному місці, і при змиканні видають характерний звук «клік».

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа

  Банан – септум виріб, виконане у формі однойменного фрукта.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа

  Микробанан – той же банан, тільки маленький і з меншим вигином.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа

  Штанга – сережка у вигляді прямої палиці без вигинів.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа

  Останні 3 види зручні тим, що їх можна в будь-який момент заховати в носі. Штангу так взагалі майже не видно, а банан і микробанан запросто повертаються в іншу сторону. Тому в якості першої сережки, яку не можна знімати перші 2 місяці, найчастіше використовують саме такі форми.

  До речі, декоративні накрутки використовуються не тільки у циркулярів, але і у всіх видів прикрас септума, крім клікер. Вони можуть бути будь-якого кольору: золотий, чорний, білий, червоний та інші.

  Окремо варто сказати про септум обманки. Вони встановлюються в ніс без проколу і допомагають зовні оцінити, чи йде вам такий атрибут чи ні. Єдине – на публіці краще такий фейк не носити.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носаФото септума у хлопців і дівчат

  Не секрет, що пірсинг роблять як чоловіки, так і жінки. Точно також і тут. Проколоти септум може будь-хто незалежно від статі. Нижче подаємо фото галерею загоєних септумов у хлопців і дівчат.

  Чоловічі

  Хто б що не казав і як би до цього не ставився, але точно можна сказати, що септумы не йдуть хлопцям. З допомогою них так само можна підкреслювати свій характер, як і з допомогою більш буденних атрибутів.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носаЖіночі

  Прокол септума у дівчат виглядає дуже красиво і сексуально. Коли бачиш кільце в носі у дівчини, відчуття приблизно такі ж, як якщо б побачив у неї пірсинг мови.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носаІсторії людей, проколовших септум

  Ми зібрали кілька реальних відгуків від людей, які зробили прокол септум. Почитайте розповіді, як пройшли їхні сеанси пірсингу.

  Пирсинг септум: прокол перегородки носа Пирсинг септум: прокол перегородки носа